29/09/2023

Rahvusvaheline Muusikapäev 

Rahvusvaheline muusikapäev algatati 1975. aastal. Päeva tähistatakse ülemaailmselt 1. oktoobril. 2013. aastast on Eesti Muusikanõukogu eestvedamisel elav muusika kõlanud 1. oktoobril üle terve Eesti.

Muusikapäev kutsub märkama muusika rolli ja olulisust meie igapäevaelus. Muusika kõlab sel päeval kontserdisaalides Narvast Kihelkonnani. Kontsertidel saab vahetuid muusikaelamusi ja tutvutakse muusikutega. Muusikapäev kulmineerub õhtuse muusikapreemiate tseremooniaga, kus Kultuurkapitali helikunsti sihtkapital ja Muusikanõukogu tunnustavad muusikuid ning annavad üle preemiaid.

Eesti Muusikanõukogu tänab kõiki muusikuid, koostööpartnereid ja toetajaid tänu kellele Muusikapäev võimalikuks saab.

Viimsi Muusikakooli soovitused antud päevaks:

  1. Viimsi Muusikakooli õpilaste kontsert “Nooruse Vägi” kell 11:00 Kultuuri- ja hariduskeskus Viimsi Artium kammersaalis. Lisainfo leitav kodulehelt ja facebookis.  
  2. Muusikaprogramm lastele “Väike lugu suurest orkestrist” -> Saade eetris ETV2s 1.oktoobril kell 16.35 ja juba tänasest vaadatav Lasteekraani lehelt SIIN. Olid ajad, kui pillid üksteist veel üldse ei tundnud. Ühel päeval aga kohtas keelpillipere saksofone ja koos asuti pikale rännakule, lootuses leida laiast ilmast veel teisigi. Eestikeelse teksti esitaja võrratu muusika- ja muusikateadmiste võlur Johan Randvere.
  3. Klassikaraadio korraldab rahvusvahelise muusikapäeva puhul kümnedat korda traditsioonilise e-viktoriini. Lõbusat mälumängu saab lahendada Klassikaraadio ja Raadio 4 kodulehel 1. ja 2. oktoobril. Teadmised saab proovile panna Klassikaraadio (klassikaraadio.err.ee) ja Raadio 4 (r4.err.ee) kodulehel nii nutitelefonis kui ka arvutis. 15 küsimusest koosnev mälumäng on vastusevariantidega ning loogiliselt mõeldes või sõpradega koos lahendades on võimalik õigesti vastata ka siis, kui vastust ei tea. Küsimusi on nii klassika, džässi kui ka popmuusika vallast. Lahendades tuleb kuulata helifaile, vaadata pilte ja jälgida videot.

 

Jaga postitust:
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

Vaata veel uudiseid