Ajalugu

You are here:

Aastal 1977, kui S. Kirovi nimelisest kalurikolhoosist sai näidiskalurikolhoos, tekkis kolhoosi juhatusel soov panustada ka laste muusika- ja kunstihariduse andmisse. Loodavates koolides sooviti kolhoosi töötajate lastele pakkuda süvendatult muusika ja kunsti õppet. Juhatuse 2. juuli 1977. aasta otsusega otsustati muusikakooli avamiseks taotleda luba tolleaegselt Kultuuriministeeriumilt ning võimude silmis heas kirjas olev kolhoos saigi endale muusikakooli, olles seega omamoodi ainuke era(laste)muusikakool tolleaegses Eestis. Kooli avaaktus oli 8. septembril 1977. Esimesed 34 õpilast said õppida klaverit, akordioni, klarnetit ja viiulit.

Esimesel aastal toimusid tunnid kolhoosi kultuuriosakonna ja raamatukoguga samades ruumides. Järgmisest õppeaastast alates toimus õppetöö tillukeses endises individuaalelamus Haabneemes aadressil Rohuneeme tee 9, kus klassiruume oli kokku seitse ja kogupinda 77 m². Kooli esimene lend ühe lõpetajaga lõpetas 1981. aastal. Taasiseseisvumisaegsed muudatused puudutasid ka muusikakooli. 1990. aastate alguses võttis vastutuse kooli ja selle finantseerimise eest endale Viimsi vald ja kooli nimeks sai Viimsi Muusikakool. Alates 1998. aastast kuni 2022. aastani asus muusikakool Haabneeme alevikus aadressil Rohuneeme tee 38. Alates 2022/2023. õppeaastast töötab muusikakool Viimsi Artiumis Lubja külas aadressil Randvere tee 20.

Koos uute ruumidega 1998. aastal osutus võimalikuks pöörata suuremat tähelepanu koosmängule. Tegevust alustasid jazz-ansambel ja sümfoniettorkester (2002). Mõlema juhendaja ja dirigent oli Ott Kask. Täna tegutsevad muusikakoolis: saksofonikvartett, bigbänd ja puhkpilliorkester, mida juhendab Maret Melesk; keelpilliorkester – dirigent Imre Rohuväli, juhendajad Galire Helilaid-Ruben, Anna-Liis Näksi ja Ann Kuut; kitarriansambel – juhendaja Jelena Ossipova; kandleansambel – juhendaja Laura Lindpere; Brassansambel – juhendajad Neeme Ots ja Toomas Vana, akordioniansambel – juhendaja Henn Rebane.

Muusikakooli direktor oli selle asutamisest alates kuni 31. oktoobrini 2021 Urvi Haasma. Alates 20. detsembrist 2021 on muusikakooli direktor Edmar Tuul.

Muusika valdkonnas tegutsevad vilistlaste hulka kuuluvad lauljad Hanna-Liina Võsa, Mikk Tammepõld ja Carlos Ukareda. Lisaks veel ERSO kontrabassimängijad Regina Udod ja Hanna Jürgenson, ansambli Põhja Konn löökpillimängija Ott Adamson, ansamblite Jäääär ja L’Dorado liige Tarvo Jaaksoo ning muusikakoolide õpetajad Ann Kuut, Kaspar Ernesaks, Ulvi Rannala-Oismann (Kiili Kunstide Kooli viiuliõpetaja).