20/09/2023

Koopamaalingutest grafitini

21. septembril avaneb Viimsis erakordne võimalus osa saada põneva kunstifestivali sündmustest, mis toimuvad Viimsi Kunstikooli eestvedamisel. Päeva jooksul saab nautida mitmekülgset kunsti mitmel erineval moel.
Viimsi Kuradikoobas, mille olemasolust paljud ei pruugigi teadlikud olla, kutsub sind avastama endas uudishimu ja sukelduma ajalooliste koopamaalingute maailma. Koos kunstnike rühmaga saad imetleda koopa salapärast ilu ning osaleda koopamaalingute joonistamises ja maalimises. Sul avaneb võimalus luua kunsti koopamaalingute kaudu ning sulanduda mineviku maagilisse atmosfääri. Rühm tegutseb 15.00-18.00 aja vahemikul ja teosed jäävad kõigile nähtavaks.viimsi koopas
Viimsi Artiumi, Kaasaegse Kunsti galerii lähistel ootab sind õpetaja Paul Männi skulptuuri töötuba, kus betoonist kujud omandavad uue kuju ja identiteedi. Kunsti muundamise protsess on midagi enamat kui lihtsalt käteosavus – see on võimalus anda tähendus ja uus elu kõvadele ja jäikadele materjalidele. Rühm tegutseb 15.00-18.00 aja vahemikul ja teosed jäävad kõigile nähtavaks.
Miiduranna sadamasse kogunevad aga nii Kunstikooli õpilased kui ka kõik teised kunstihuvilised, et osaleda elava grafiti töötoas. Värvid ja ideed voolavad vabalt, luues linnapildile uusi visuaalseid sümboleid ja mõtteid. Grafiti on kunstivorm, mis ületab traditsioonilised piirid ning pakub võimaluse väljendada end julgelt ja mässumeelselt.
Kõik festivali punktid saab ühendada ainulaadse kunstilise jalgrattareisiga, mis algab kell 18.00. See rännak on nagu kunstiteos ise – algab tavalisest hetkest ja areneb välja erakordseks kogemuseks. Registreerimine jalgrattakunstirännakule on avatud ning see on suurepärane võimalus ühendada kunst ja liikumine looduskaunil teekonnal.
Ootame sind osalema Põhjakonna festivali erinevates tegevustes 21. septembril Viimsi koopa, Artiumi galerii ja Miiduranna sadama juures. See on päev täis loovust, inspiratsiooni ja avastamisrõõmu, kus kunst ühendab inimesi ja keskkonda.

Registreerumise link matkale:

Jaga postitust:
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

Vaata veel uudiseid