28/12/2023

MEELDETULETUS -> õppemaksu soodustused 2024.aastat

Viimsi vallavalitsus tuletab meelde, et alates 1. jaanuarist 2024 muutuvad Viimsi huvikoolide õppetasud vastavalt õppuri ning tema mõlema vanema või üksikvanema elukoha aadressile. Soodsam hind on ette nähtud neile õppuritele, kelle mõlemad vanemad on Viimsi valla elanikud või kasvatavad last üksikvanemana.

Palume teil hiljemalt 31. detsembril 2023 elukoha andmed üle kontrollida ning end Viimsi valla elanikuks registreerida. Elukohta saab registreerida siin: https://www.rahvastikuregister.ee

Üksikvanem Viimis valla mõistes on isik, kelle lapse sünniaktis või rahvastikuregistrisse kantud perekonnaseisuandmete puudub kanne isa kohta ja kellel on õigus riiklikult üksikvanema lapse toetusele või kelle lapse teine vanem on surnud, samuti need lapsevanemad, kes tõendavad vastavate andmete ja dokumentidega, et kasvatavad last teisest vanemast lahkumineku tõttu üksinda. Seega, kui sünniaktist või rahvastikuregistrist ei nähtu, et tegemist on üksikvanemaga, siis tõenduseks sobib kohtumäärus ainuhooldusõiguse, elatise maksmise määramiseks, vanemate vaheline kokkulepe elatise maksmiseks või ka taotleja pangakonto väljavõtted, kus on näha elatisraha laekumised. Neid dokumente ei pea esitama lahku läinud vanemate korral, kui mõlema vanema rahvastikuregistrijärgne elukoht on Viimsi vallas, kuigi erinevatel aadressidel.

Üksikvanema taotluse saab esitada Viimsi valla haridusteenuste haldamise süsteemis Arno menüüs „Minu lapsed“ https://piksel.ee/arno/viimsi/lapsed. Selle taotluse palume esitada enne 5. jaanuari 2024, et juba jaanuaris antud soodustus arvel kajastuks.

Küsimuste korral palume ühendust võtta Viimsi Vallavalitsuse huvihariduse vanemspetsialistiga :
KAIJA MÄGI
tel (+372) 602 8860| kaija.magi@viimsivv.ee

Jaga postitust:
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

Vaata veel uudiseid