12/04/2024

Keelpilliorkester osaleb rahvusvahelisel festivalil

Eurochestries Balti Noorte Sümfooniaorkestrite Festival 2024 toimub 13.–18. aprillil 2024 Leedus, Lätis ja Eestis. See ainulaadne sündmus toob kokku noorte sümfoonia- ning kammerorkestrid Balti riikidest (Eesti, Läti, Leedu) ja Prantsusmaalt, pakkudes neile võimalust esineda rahvusvahelisel areenil. Festival kestab kuus päeva, mille jooksul astub üles 36 orkestrit ligi 1500 osalejaga.

Festivali olulisim eesmärk on luua platvorm, kus orkestrid saavad mitte ainult esineda, vaid ka vahetada kogemusi, kuulata teiste esitusi ja luua rahvusvahelisi kontakte tuleviku koostööprojektide tarbeks. Kontsertidel kõlavad teosed ulatuvad sümfoonilistest meistriteostest kuni filmi- ja rahvamuusikani, pakkudes kuulajatele rikkalikku ja mitmekesist muusikaelamust. Festivali raames toimuvad kontserdid 17.–18. aprillil Tartus, Valgas, Võrus, Põlvas  ja Viljandis, olles osa Tartu 2024 põhiprogrammist Omapära ja Euroopa. Lisainfo leitav SIIN

Viimsi Muusikakooli keelpilliorkester (kontsertmeister Laura-Lisett Lugu) annab festivali raames 3 kontserti vahemikus 16-17.aprill. Esimene kontsert toimub 16.aprillil, mis viib orkestri Marupe Muusika- ja Kunstikooli lavale ning samal päeval astutakse lavale Ziemelblazma kultuuripalee uhkes saalis. Viimane kontsert toimub Tartus Vanemuise kontserdimajas 17.aprillil kell 12:30. Kontsertreisil on kavas Beethoveni, Liszti, Rossini, Piazolla jt sulest tulnud muusika. Valik kontsertreisi kavast kuuleb ka Viimsi Muusikakooli kevadkontserdil 19.aprillil.

Jaga postitust:
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

Vaata veel uudiseid