Lasteaia teadustunnid

You are here:
 • Loomade aastaring (5-7-aastastele)
  Tutvume loomade eluga erinevatel aastaaegadel. Katsume topiseid ja sarvi, võrdleme suve- ja talvekasukaid, mängime erinevaid mänge ja saame vastused paljudele küsimustele.
 • Putukate põnev elu (5-7-aastastele)
  Uurime koos, kus putukad elavad, mida söövad ja kuidas ennast kaitsevad? Millised putukad elavad koos, millised on putukate lapsed ja kuidas nad suureks saavad? Kuhu kaovad putukad talvel? Mängime erinevaid mänge, vaatame putukate kollektsioone ning piilume neid ka mikroskoobis.
 • Kes on imetaja? (5-7-aastastele)
  Programmis saavad lapsed teada, kas kõik loomad on imetajad ja miks jõehobu või jääkaru siinkandis elada ei saaks. Tutvume Eesti metsloomade elu ja kommetega ja räägime, mida nad söövad. Saame teada, mille poolest erineb metsloom kodu- ja lemmikloomast. Paitame topiseid ning katsume sarvi ja hambaid. Mängime erinevaid mänge.
 • Imelised linnud (5-7-aastastele)
  Räägime lindude elust erinevatel aastaaegadel – kes ära lendavad, kes varusid koguvad? Mida linnud söövad ja kuidas ennast kaitsevad? Saame teada, kas kõik linnud oskavad lennata ja miks osadel on suled värvilisemad kui teistel. Lapsi suunatakse kaasa mõtlema ja arutlema, mõistatusi lahendama ja vanasõnadele tähendusi leidma. Katsume topiseid, vaatame sulgi ja pesasid, kuulame linnulaulu ning mängime erinevaid mänge.
 • Salapärased saurused (koolieelikutele)
  Programmi jooksul saame teada, kas elu planeedil Maa oli sauruste ajal samasugune nagu praegu ning kas enne neid ja nendega koos elasid maakeral ka teised loomad. Uurime, mida need huvitavad elukad sõid, kuidas elasid ja miks välja surid.
 • Huvitav taimeriik (koolieelikutele)
  Programmis saame teada, mille poolest taim loomast erineb, millistest osadest ta koosneb, mida eluks vajab ning kuidas inimesed ja loomad taimi kasutavad. Arutame lastega, miks on taimed looduses nii olulised, kas kõigi nende päriskodu on Eestis ja kas neid kõiki tohib süüa. Püüame ära tunda Eesti okas- ja lehtpuid nende lehtede ja viljade järgi. Mängime erinevaid mänge.